Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu". Odbyło się spotkanie promujące książkę Renaty Napierkowskiej [zdjęcia]

(RED)
Renata Napierkowska, autorka książki  "Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu"
Renata Napierkowska, autorka książki "Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu" Fot. CRR
- "Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu" to książka przede wszystkim o ludziach, którzy tu żyli, pracowali, mieli realny wpływ na rozwój miasta, pełnili różne funkcje społeczne, zasiadali w radzie miasta - mówi jej autorka Renata Napierkowska.

Zobacz wideo: 116.rocznica urodzin Mariana Rejewskiego, pogromcy Enigmy z Bydgoszczy

W auli Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu odbyła się promocja książki pt. "Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu" autorstwa Renaty Napierkowskiej. Spotkanie poprowadził poeta i krytyk literacki Michał Siewkowski.

- Książka powstawała przez trzy lata. Inicjatorem jej wydania był starszy cechu Piotr Jóźwiak, który zaproponował mi rozszerzenie i kontynuację publikacji Jacka Matuszewskiego "Rzemiosło inowrocławskie 1899-1999 Zarys dziejów". Początkowo publikacja miała liczyć około 200 stron, jednak podczas zbierania materiałów, pojawiały się kolejne fakty, wydarzenia, o których warto było napisać - zdradza Renata Napierkowska.

Promocja książki "Historia Cechu Rzemiosł Różnych" w Inowrocławiu

- "Historia Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu" to książka przede wszystkim o ludziach, którzy tu żyli, pracowali, mieli realny wpływ na rozwój miasta, pełnili różne funkcje społeczne, zasiadali w radzie miasta - dodaje autorka.

W publikacji przedstawiono, jak rozwijało się rzemiosło na Kujawach od czasów średniowiecza, aż do czasów współczesnych, jak przebiegała nauka zawodów rzemieślniczych, jak rozwijało się szkolnictwo, jak budowano obecną siedzibę Cechu Rzemiosł Różnych, jakie znaczenie dla rozwoju miasta i regionu mieli rzemieślnicy. Można także m. in. przeczytać o najnowszej historii, jak chociażby powstaniu Drzwi Jubileuszowych prowadzących do kościoła św. Mikołaja, o spotkaniach, które odbywały się w siedzibie cechu.

Wydawcą liczącej 432 strony publikacji jest Cech Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu, zaś wydrukowała ją Drukarnia Pozkal.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto